loader image
Музейлер бірлестігі туралы

«Алматы музейлерінің қауымдастығы» КМММ Алматы қаласы әкімінің 2014 жылғы 20 қазандағы No 4/861 қаулысымен құрылды.
Қазіргі уақытта КГКП «Алматы музейлерінің қауымдастығы» құрамына 7 музей кіреді: Алматы мұражайы, Ыхлас халық музыкалық аспаптары мұражайы, Д.А.Қонаев мұражайы, Н.Тілендиев мемориалдық мұражайы, С.Мұқанов және Г. Мүсірепова, дәстүрлі музыканың мультимедиялық орталығы, Райымбек батыр мемориалды мұражай кешені.
Міндеті: материалдық және мәдени мұраларды сақтау және зерттеу мақсатында мұражай жұмыстарының барлық түрлерін жүргізу.
Мақсаты: Ұлттық мәдениетті және қасиетті заттарды зерттеу, пайдалану және танымал ету үшін интеграцияланған орталық қалыптастыру
Тапсырмалар:
1. Музейлердің ғылыми-зерттеу және экспозициялық қызметі;
2. Ғылыми-қор қызметі: тарихи-мәдени мұраны толықтыру, тіркеу және сақтау;
3. Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін есепке алу, қорғау бойынша жұмыс;
4. Мәдени-ағарту қызметі және музей қызметкерлерінің біліктілігін арттыру;
5. Қызметті танымал ету және жағымды имиджді насихаттау.
Алматыдағы мұражайлар қауымдастығы келушілердің қол жетімділігі үшін заманауи технологиялармен жабдықталған. Мұражайға келушілер izi.travel әлемдік платформасы арқылы қазақ, орыс немесе ағылшын тілдеріндегі аудио нұсқаулықты таңдай алады. Алматы мұражайы, Ыхлас халық музыкалық аспаптары мұражайы, дәстүрлі музыка мультимедиялық орталығы және Н.Тілендиевтің мемориалдық музейі залдарының экспозициясында заманауи технологиялар — галограммалар, жарықдиодты экрандар, ақпараттық киоскілер, 3D турлар қолданылады.

Закрыть меню